Dzień Dyni !

Ostatniego października w naszym przedszkolu odbył się dzień dyni. Tego dnia przedszkolaki poznawały walory warzyw z rodziny dyniowatych, a także etapy wzrostu dyni i jej odmiany. Dzieci dowiedziały się z czego dynia się składa, przecinały ją i zaglądały do jej wnętrza. Maluszki przy pomocy nauczyciela wykonały dyniolinę, którą ugniatały i wykrawały w niej różnorodne wzory. Ten dzień był przepełniony zajęciami plastycznymi, zabawami, grami, konkursami i tańcem, a wszystko wokół pomarańczowego warzywa- dyni. Dopełnieniem tego święta był kolor pomarańczowy, który widniał w ubiorze przedszkolaków.

Pasowanie na Przedszkolaka!

26 października obyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka, w którym uczestniczyły dzieci z grupy Pszczółki i Smerfy. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności- dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dzieci złożyły przysięgę w obecności pani dyrektor i rodziców. Po złożonej obietnicy, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak dostał dyplom i słodki upominek.

Motylki w Mandorii

W piątek 20 października przedszkolaki z grupy Motylki wraz z rodzicami wybrały się do Parku Rozrywki Mandorii w Rzgowie pod Łodzią. W Mandorii na przedszkolaków i rodziców czekało mnóstwo atrakcji: karuzele, emocjonujące przejażdżki familijnymi rollercoasterami, gigantyczne zjeżdżalnie, szlupy, labirynty, kino sferyczne i wiele innych ciekawych atrakcji. W Mieście Przygód wszyscy bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę, dali się porwać przygodzie. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni z głową świetnych wrażeń wróciliśmy do domu.

Wielkie Sprzątanie z Kicią Kocią

Dzieci z grupy Pszczółki włączyły się w realizację projektu ,,Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy". W ramach realizacji zadań projektu najmłodsza grupa wysłuchała opowiadania ,,Kicia Kocia sprząta" i poczyniła porządki w swojej sali. Przedszkolaki odkurzały dywan, zamiatały i myły podłogę, ścierały kurze, a także wieszały pranie. Pracy było bardzo dużo lecz dzieci z uśmiechem przystąpiły do sprzątania.

Cyrk Holidey

19 października gościliśmy w naszym przedszkolu artystów Agencji Artystycznej Holidey, którzy zaprezentowali dzieciom występ gimnastyczno- akrobatyczny. Spotkanie rozpoczęło się wesołą piosenką cyrkową, a następnie artystka zaprezentowała występ z obręczami hula- hop. W dalszej części spotkania wyszedł do dzieci ogromny ślimak, który rozbawiał wszystkich swoim tańcem. Była też sztuka iluzji oraz konkursy dla dzieci z zabawnymi rekwizytami. Przerwy w występach uatrakcyjniał dzieciom wesoły klaun. Najbardziej jednak podobał się dzieciom pokaz miniaturowych słodkich króliczków, które mogły dotknąć i pogłaskać.

Wycieczka na Pocztę- grupa Motylki

18 października dzieci z grupy Motylki wybrały się na pocztę z okazji Dnia Listonosza i Poczty Polskiej. Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem poczty i pracy listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu. Dowiedziały się również jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Na koniec spotkania dzieci wysłały list do rodziców wcześniej przygotowany.

Dzień Poczty

W dniu 18 i 19 października przedszkolaki odwiedził Pan listonosz pracujący na poczcie w Sannikach. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak wygląda praca listonosza oraz jego mundur. Mogły zobaczyć zawartość torby listonosza oraz sami ją na chwilę ponosić. Opowiedział  jak wygląda droga listu od nadawcy do adresata oraz przypomniał jak ważna jest znajomość własnego adresu. Dzieci mogły również obejrzeć tablet, który Pan listonosz wykorzystuje podczas roznoszenia paczek.

Piękna i Bestia

Smerfy, Misie, Krasnale, Motylki i Biedronki uczestniczyły w wycieczce do kina Przedwiośnie i obejrzały spektakl pt. Piękna i Bestia. Celem wyjazdu było rozbudzanie zainteresowania kulturą, wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji oraz nabywanie umiejętności właściwego zachowania się poza przedszkolem.Gra aktorska, muzyka, kolorowe kostiumy przyciągnęły uwagę młodych widzów i wywołały na twarzach uśmiech.

Dzień Uśmiechu

Mały czy duży

niech zawsze pamięta,

aby jego buzia była

zawsze uśmiechnięta!

Światowy Dzień Uśmiechu to radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października. Zabawy tego dnia w grupie Pszczółki miały każdego przedszkolaka wprawić w dobry nastrój i wywołać dużo uśmiechu na twarzy. Podczas zajęć przedszkolaki doskonaliły umiejętność rozpoznawania i nazywania uczuć, a także wykonywały zabawne zdjęcia z kolorowymi rekwizytami.