Spotkanie z Panią Farmaceutką

W ramach realizacji tematyki kompleksowej związanej ze zdrowym trybem życia grupa Pszczółki gościła 21 listopada specjalnego gościa. Przedszkolaków odwiedziła mama Olusia, która jest farmaceutką. Nasz gość przybliżył dzieciom zawód farmaceuty i charakter pracy w aptece. Pani Karolina opowiedziała o przeznaczeniu różnych farmaceutycznych przyborach, a także wytłumaczyła dzieciom, czym jest lek i jakie jego postacie można otrzymać w aptece. Podkreśliła, że leki można przyjmować tylko jeśli jest się chorym i pod opieką dorosłych. Podczas spotkania dzieci mogły również przymierzyć fartuch, a także wykonać samodzielnie maść zawierającą witaminę A. Maluszki z pomocą Pani farmaceutki z wielkim zaangażowaniem ucierały w moździerzu składniki potrzebne do jej zrobienia. Na zakończenie spotkania w ramach wdzięczności dzieci wręczyły podziękowania za wartościowe i pełne atrakcji zajęcia oraz wszyscy wspólnie wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie. DZIĘKUJEMY !

Koncert- Polskie serce w każdym z nas

W poniedziałek 20 listopada podobnie jak w poprzednich miesiącach gościliśmy w przedszkolu muzyków z płockiej orkiestry symfonicznej. Dzisiejszy koncert nosił tytuł: Polskie serce w każdym z nas- patriotyczne wspomnienie Marceliny Rościszewskiej. Dzieci poznały historię działaczki niepodległościowej i dowiedziały się, iż była ona bohaterką obrony Płocka. Podczas koncertu przedszkolaki poznały dwa instrumenty: skrzypce i wiolonczele.

Motylki w ECA

W dniu 17 Listopada dzieci z grupy Motylki w ramach projektu- Kulturalna Szkoła na Mazowszu, wybrały się do  Europejskiego Centrum Artystycznego. Przedszkolaki w ramach projektu zwiedzały pałac, uczestniczyły w warsztatach robienia świeczki z plastra miodu. Na koniec dzieci poznały nowy instrument edukacyjny o nazwie ,,Miuzikon,,. Przedszkolaki były zachwycone instrumentem, na którym programowały muzykę.

Warsztaty Chemiczne !

W czwartek 16 listopada odbyły się warsztaty chemiczne dla wszystkich grup przedszkolnych. Dzieci miały możliwość zobaczyć wiele ciekawych i bardzo efektownych doświadczeń. Przedszkolaki z zaciekawieniem przyglądały się czarodziejskim sztuczką chemików, m.in. jak zabarwia się woda na różne kolory pod wpływem odczynników chemicznych oraz jak można stworzyć ogromny wulkan. Celem warsztatów było rozbudzenie wyobraźni dziecięcej oraz zapoznanie z nowymi zjawiskami i pojęciami. Wszystkie eksperymenty wzbudziły w dzieciach ciekawość i dostarczyły dużo radości.

Zdrowe odżywianie

W ramach realizacji projektu ZDROWE DZIECI najmłodsze grupy przedszkolne: Pszczółki i Smerfy samodzielnie przygotowały śniadanie- wykonując kolorowe i pożywne kanapki. Dzieci miały do dyspozycji wiele warzyw, które chętnie znajdowały się na ich kanapkach. Śniadaniowa uczta poprzedzona była rozmową na temat zdrowego odżywiania oraz aktywnego trybu życia przy ilustracji przedstawiającej piramidę zdrowego żywienia.

Zumba

Jak wiadomo dzieciom w wieku przedszkolnym należy zapewnić jak najwięcej ruchu i zabawy. Dlatego w naszym przedszkolu prowadzone są cyklicznie zajęcia Zumby  ( harmonogram spotkań w zakładce Aktualności). Pod bacznym okiem pani instruktor Joanny Gałki- Walczykiewicz chętne dzieci z każdej grupy uczestniczą w zajęciach. Podczas takich spotkań przedszkolaki uczą się nie tylko tańca i choreografii, ale również koordynacji, równowagi oraz ćwiczą pamięć.

Marsz Niepodległości

10 listopada podobnie jak w ubiegłych latach przedszkolna społeczność włączyła się w Marsz Niepodległości ulicami Sannik. Dzieci z grupy Smerfy, Krasnale, Misie, Biedronki i Motylki wraz z wychowawcami przyłączyli się do marszu niosąc biało- czerwone chorągiewki oraz kotyliony w narodowych barwach. Najmłodsze przedszkolaki zaś powitały uczestników marszu machając biało- czerwonymi serduszkami. Po powrocie do przedszkola wszystkie grupy oraz pracownicy przedszkola dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewali Hymn Polski- nagranie znajduje się w zakładce Aktualności.

Dzień Niepodległości

9 października w przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym dniu dzieci z grupy Motylki i Biedronki przyszły ubrane na galowo, by podkreślić rangę uroczystości i z pomocą swoich wychowawczyń przygotowały występ dla całej społeczności przedszkolnej. Starszaki z zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki o charakterze patriotycznym.

Tradycyjny Strój Sannicki

W środę 8 listopada grupę Pszczółki i Smerfy odwiedziła Pani Anna Wojciechowska z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sannikach. Podczas spotkania dzieci miały możliwość dowiedzieć się jak wygląda tradycyjny strój sannicki. Poznały fachowe określenia poszczególnych elementów garderoby, takie jak np. kiecok, fartuch, chusta. Najodważniejsi przymierzali strój ludowy i pozowali do zdjęć.

Przedszkolaki wraz z wychowawcami bardzo dziękują Pani Ani za ciekawe zajęcia i poświęcony czas.

Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania . Głównym celem organizacji tego dnia jest zachęcanie dzieci do zdrowego odżywiania się. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, daje dużo energii do zabawy i nauki.    Śniadanie poprzedzone było zajęciami, które uświadomiły dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano pełnowartościowego posiłku.  Następnie przedszkolaki przystąpiły do samodzielnego przygotowania kolorowych kanapek, które później z dużym apetytem zjadły.