Sprzątamy dla Polski- edycja 6

Podobnie jak w poprzednich latach przedszkole włączyło się do szóstej już edycji akcji Sprzątamy dla Polski, która odbyła się 4 października 2023r. Dzieci wraz z nauczycielkami wyruszyły sprzątać teren wokół przedszkola. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem zbierały odpady, papierki, butelki dobrze się przy tym bawiąc.

Warsztaty z Pierwszej Pomocy

03.10. 2023r. w naszym przedszkolu gościliśmy Pana Roberta Wróbla, który przeprowadził w grupach warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci poznały podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Uśmiech na twarzach dzieci wywołali dwaj przyjaciele Kubuś i Stefek- ogromne pluszaki, na których Pan Ratownik pokazywał najmłodszym jak przeprowadzać reanimację.

Warsztaty zostały przeprowadzone, gdyż pragniemy aby przedszkolaki posiadały najcenniejszą umiejętność ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka.

Dzień Chłopca!

DZIŚ DZIEWCZYNKI STO LAT ŚPIEWAJĄ, BO CHŁOPCY ŚWIĘTO MAJĄ.
Z okazji tego Dnia niezwykłego, życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego, humoru radosnego i aby codziennie spotykało Was coś magicznego.

Międzynarodowy Dzień Jabłka

28 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Jabłka. Dzieci z grupy Pszczółki z tej okazji przygotowały pyszny jabłkowy sok oraz wykonały owocowe szaszłyki. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja wszystkich dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych. Stroje maluszków natomiast odzwierciedlały kolory jabłuszek, królowała czerwień, zieleń i żółty.

Krasnale i Motylki w Happy Parku

28 września Krasnale i Motylki udały się na wycieczkę do Centrum Zabaw Happy Park w Stróżewku. Przedszkolaki aktywnie i bezpiecznie spędziły czas ćwicząc umiejętności manualne i koordynację wzrokowo- ruchową.  Z wielką ochotą korzystały z atrakcji, takich jak: mini pojazdy, dmuchany zamek, basen z piłeczkami, zjeżdżalnie, karuzela z konikami, armatki z piłeczkami. Nie zabrakło także zabaw z animatorkami, które w atrakcyjny sposób umilały dzieciom pobyt w sali zabaw. Był też czas na odpoczynek i uzupełnienie utraconej energii oraz zaspokojenie pragnienia.  W przerwie zabawy dzieci otrzymały ciepłe przekąski i soki. Krasnale i Motylki wróciły do przedszkola bardzo radosne, pełne niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji.

W poszukiwaniu jesieni

Krasnale wybrały się na spacer do parku w poszukiwaniu oznak jesieni. Pomimo, że na dworze jeszcze prawie letnia pogoda w przyrodzie widać już pierwsze ślady tej niezwykle kolorowej pory roku. Spacerując parkowymi alejkami przedszkolaki znalazły kolorowe liście i kasztany, które zabrały do przedszkola. W skupieniu siedząc na parkowych ławeczkach  słuchały  odgłosów  ptaków. Na zakończenie parkowej wędrówki odwiedziły plac zabaw.

Jesienny spacer po pięciolinii

W dniu 25.09.2023r. odwiedzili nasze przedszkole Muzycy z Płockiej Orkiestry Symfonicznej w Płocku. Dzieci uczestniczyły w koncercie pt. ,,Jesienny spacer po pięciolinii" . Podczas koncertu przedszkolaki mogły usłyszeć brzmienie takich instrumentów jak: klarnet, trąbka i pianino.  Ponadto przy dźwiękach muzyki utrwalały wiedzę na temat jesiennych atrybutów.

Maraton Gier i Zabaw

25 września w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu hasłem #BeActive, którego celem jest popularyzacja aktywności fizycznej oraz integracja społeczna różnych grup wiekowych, społeczność przedszkolna wzięła udział w Maratonie Gier i Zabaw Przedszkolaka. Wszystkie dzieci bardzo dzielnie się spisały, rewelacyjnie radząc sobie z wszystkimi przygotowanymi konkurencjami. Zdecydowanie wielu z nich wyrośnie w przyszłości na wspaniałych sportowców i będą przynosić chlubę swoim rodzicom.  Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji i bezpieczeństwem dzieci czuwała kadra pedagogów.

Fajnie, że udało się Wam dotrzeć !

Przejście dla Pieszych- grupa Krasnale

W ramach realizacji tematyki kompleksowej Bezpieczna droga do przedszkola  Krasnale wybrały się na pobliskie przejście dla pieszych gdzie uczyły się jak należy przechodzić przez jezdnię.Kierowcy wykazali się dużą cierpliwością, ponieważ spokojnie i z uśmiechem czekali aż przedszkolaki przejdą przez przejście dla pieszych.
Radosne i zadowolone z siebie Krasne wróciły bezpiecznie do przedszkola.

Międzynarodowy Dzień Kropki

"Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, zachęcanie do tworzenia i działania. Dzień kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia dzieci jak i wychowawczynie przyszły ubrane do przedszkola w grochy i groszki, a zabawy naszych przedszkolaków wypełnione były kolorowymi kropkami.