Święty Mikołaj i księga mądrości- teatrzyk

Dzisiejszy spektakl ,,Święty Mikołaj i księga mądrości,, w wykonaniu aktorów z Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja Magik wprowadził przedszkolaków w świąteczny klimat. Opowiadał o Świętym Mikołajku, który miał bardzo dużo obowiązków. Po przeczytaniu wszystkich listów od dzieci i przydzieleniu zadań swoim pomocnikom, postanowił pierwszy raz wyruszyć na urlop. Niestety nie mógł odpocząć, gdyż wszyscy go rozpoznawali, a w jego fabryce ktoś wprowadził ogromne zamieszanie. Jednak znalazła się postać, która uratowała święta i odnalazła wielką księgę mądrości.

Morał z bajki wynikał taki, że wszędzie dobrze, ale z bliskimi najlepiej.

Spotkanie z Magikiem

Wtorek 19 grudnia był dniem magicznym. Przedszkole tego dnia odwiedził Magik Konrad z Warszawy, który zaprezentował magiczny program prawdziwych iluzji. Magik zabrał nas do świata czarów i magii. Dzieci miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, tym bardziej, że aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu i pomagały mistrzowi w jego pokazie, same czarowały. Podczas pokazów Magika Konrada dzieci jak i wychowawcy praktycznie nie przestawali się śmiać. To był bardzo wesoły dzień.

Świąteczny występ w ECA

Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas długo wyczekiwany przez dzieci, ale również dorosłych. Dlatego 17 grudnia w Europejskim Centrum Artystycznym odbyła się ,,Wigilia mieszkańców,, na której dzieci z grupy ,,Motylki i Biedronki ,, zaprezentowały inscenizacje pt. ,,Cud betlejemskiej nocy,,.  Przedstawienie było wyjątkowe, wzruszające i magiczne. Dzieci z dużym zaangażowaniem recytowały wierszyki, śpiewały kolędy i pastorałki. Na koniec  występu  dzieci dostały gromkie brawa od zebranych gości.

Warsztaty Dekorowania Pierniczków

Przedświąteczny czas każdemu kojarzy się z pieczeniem i dekorowaniem pierniczków. W naszym przedszkolu nie mogło tego zabraknąć. W poniedziałek 18 grudnia odbyły się warsztaty dekorowania pierniczków.  Na stołach pojawił się lukier, kolorowe posypki oraz pisaki cukrowe, które pomogły nam w samodzielnym dekorowaniu. Każdy piernik wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Kiedy skończyliśmy dekorowanie Panie prowadzące warsztaty zapakowały każdemu dziecku jego pierniczki w specjalny karton. Tak zapakowane słodkości przedszkolaki zabrały do domu.

Świąteczne Spotkanie

14 grudnia w przedszkolu zapanował świąteczny nastrój. Tego dnia odbyło się świąteczne spotkanie. Bożonarodzeniowy klimat dopełniły dekoracje, lampki, choinka oraz świątecznie nakryte stoły z poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Podniosłym momentem spotkania był krótki program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków. Dzieci z zaangażowaniem śpiewały utwory o tematyce świątecznej, a także wspólnie z zaproszonymi gośćmi zaśpiewały kolędę. Dużo pozytywnych emocji wywołała wizyta wyjątkowego, najważniejszego dla przedszkolaków gościa- Świętego Mikołaja, który podarował wszystkim dzieciom upominki i obiecał, że odwiedzi nas w przyszłym roku.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego dnia.

Koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych

13 grudnia w przedszkolu odbył się koncert płockiej orkiestry symfonicznej pt. ,,Radujmy się wszyscy świętami, niech ludzie nie będą w nie sami,,. Podczas koncertu mieliśmy możliwość wysłuchać kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce świątecznej w różnych językach świata. Przedszkolaki ponadto poznały takie instrumenty jak obój i janczary.

Mikołajkowe Warsztaty w Pszczółkach

6 grudnia w ramach obchodzenia Mikołajek w grupie Pszczółki odbyły się warsztaty świątecznych ozdób. Warsztaty prowadzone były przez mamę Zosi i Lenki. Przedszkolaki pod bacznym okiem Pań ozdabiały bombki różnorodnymi materiałami, pomagały przy wykonaniu bałwanka, który został piękną świąteczną ozdobą grupy. Atmosfera podczas warsztatów była bardzo świąteczna, dzieci wykonując ozdoby nuciły znane piosenki o tematyce świątecznej. W imieniu całej grupy oraz wychowawcy serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie, przygotowanie interesujących warsztatów, a także wspólnie spędzony czas.

Mikołajkowa Zbiórka dla Mocarzy z Mocarzewa

W przedszkolu została zorganizowana zbiórka słodyczy dla dzieci i młodzieży z Mocarzewa. Finał zbiórki miał miejsce 6 grudnia w Mikołajki. Zgromadzone słodycze zostały spakowane w ozdobny papier i torby, a następnie dostarczone do Domu Mocarzy w Mocarzewie. W imieniu pani dyrektor, pracowników przedszkola, dzieci i rodziców zostały przekazane świąteczne życzenia i wręczone słodkie upominki. Mocarze w ramach wdzięczności podarowały do przedszkola własnoręcznie wykonaną ozdobę świąteczną.

Przedszkolaki oraz Rodzice wykazali się ogromnym sercem, gdyż zgromadzonych słodyczy było bardzo dużo za co serdecznie DZIĘKUJEMY !

Mikołajki !

Jak wszyscy doskonale wiedzą dzień 6 grudnia jest dniem magicznym i taki właśnie był w naszym przedszkolu. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane świątecznie- spotkać można było renifera, elfa, bałwanka i wiele innych świątecznych postaci. Od samego rana dzieci z niecierpliwością wypatrywały Mikołaja. Starały się ze wszystkich sił udowodnić, że są grzeczne i miłe dla innych. Pomimo, iż Mikołaj miał bardzo dużo pracy tego dnia to nie zapomniał o nas- każda grupa znalazła niespodziankę pod swoją choinką. Dzieci rozpromienione oglądały prezenty i wspólnie się nimi bawiły. W tym szczególnym dniu nie zapomniały o przedszkolakach także władze miasta i obdarowały ich słodkim upominkiem.

Wróżby Andrzejkowe !

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z ,,Andrzejkami,,. Temu wydarzeniu towarzyszyło wiele cudownych niespodzianek. Dzieci z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w różnorodnych wróżbach i zabawach andrzejkowym prowadzonych przez Panią Marzenę Andrzejczyk z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Sannikach. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i stworzenie magicznej atmosfery.