Misie na warsztatach z gliny

Glina to niezwykle twórczy materiał, który daje ogromne możliwości lepienia rozmaitych dekoracji. Dzięki dużej plastyczności radzą sobie z nią nawet małe dzieci, a efekty końcowe każdej pracy zawsze zachwycają. Dzieci z grupy Misie 18 kwietnia brały udział w warsztatach zorganizowanych przez ECA w Sannikach. Zwiedzały wystawę, następnie na warsztatach wykonały dzban- wyklejały kontur gliną, a następnie malowały brązową farbą. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości.

Krasnale i Smerfy w Europejskim Centrum Artystycznym

23 kwietnia Krasnale i Smerfy odwiedziły Europejskie Centrum Artystyczne gdzie obejrzały niezwykle ciekawą wystawę pod tytułem ?Co było przed pałacem. Czyli archeologia sannickiego parku?.  Dużą atrakcją dla dzieci była zabawa w archeologa podczas której mogły samodzielnie wykopać ukryte w piasku interesujące przedmioty między innymi kawałki dzbanków czy talerzy. W czasie zwiedzania ćwiczyły swoją spostrzegawczość odnajdując ukryte na pałacowym poddaszu zwierzątka. Podczas warsztatów przedszkolaki wyklejały gliną garnki, które następnie pomalowały farbą. Powstały ciekawe prace plastyczne.

Sprzątamy dla Polski

22 kwietnia 2024 roku odbył się finał VII edycji akcji Sprzątamy dla Polski. Nasze przedszkolaki wiedzą jak ważne jest dbanie o planetę , segregowanie śmieci, oszczędzanie wody, nie wyrzucanie odpadów do przydrożnych rowów, na trawniki. Dzieci w poniedziałek 22 kwietnia, w Dzień Ziemi zaopatrzone w rękawiczki i worki wybrały się w okolice przedszkola aby posprzątać teren. Żaden nawet najmniejszy papierek czy butelka wyrzucona na trawnik nie umknęła uwadze małych przyjaciół przyrody.

Pszczółki i Smerfy na wycieczce w Ziarnie

W dniu 12 kwietnia dzieci z grupy Pszczółki i Smerfy wybrały się na wycieczkę do Stowarzyszenia Ekologiczno- Kulturalnego ,,Ziarno,, w Grzybowie. Celem wycieczki było poznanie pracy piekarza oraz etapów powstawania chleba. Przedszkolaki samodzielnie przygotowały własne bułeczki do wypieku. Ponadto dzieci zwiedzały gospodarstwo, w którym mieszkały krowy, kozy i koń. Wróciliśmy do przedszkola w wyśmienitych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia. Wycieczka była bardzo udana i z pewnością na długo zapadnie w pamięci dzieci.

Pszczółki i Smerfy w Fikołkach

22.03.2024r. dzieci z grupy Pszczółki i Smerfy wybrały się na wycieczkę do sali zabaw Fikołki w Płocku. Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na ten dzień i nie mogły doczekać się wyjazdu.

Po przybyciu dzieciom zostały przypomniane zasady bezpiecznej zabawy. Wszystkie dzieci ogarnęła fala radości: biegały, skakały, zjeżdżały na zjeżdżalni i pontonach, wdrapywały się na konstrukcje, jeździły autami, bawiły się w basenie z piłkami, zabawy nie było końca. Głównym punktem programu wycieczki był udział w warsztatach eksperymentalnych. Dzieci ubrane w fartuchy i ochronne okulary samodzielnie wykonywały brokatowe slimy i przyglądały się spektakularnym doświadczeniom- kolorowy wulkan.

To był bardzo udany wyjazd, który na długo pozostanie w pamięci dzieci z najmłodszych grup przedszkolnych.

Witamy Wiosnę

21 marca jest pierwszym dniem kalendarzowej wiosny. Tego dnia w naszym przedszkolu od samego rana było gwarno i wesoło. Dzieci ubrane w wiosenny- zielony kolor postanowiły pożegnać zimę, a przywitać wiosnę. Barwny korowód przedszkolaków śpiewających wiosenne piosenki wyruszył na spacer w okolicy przedszkola, by pożegnać zimę. Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy- kukłę Marzannę wszystkie grupy uroczyście pożegnały wsadzając do pociągu i oczekując jej odjazdu. Po powrocie do przedszkola dzieci sprawdziły przez okna, że udało im się przepędzić zimę, gdyż Marzanna odjechała, a od strony placu przedszkolnego nadeszła Wiosna.

Warsztaty Wielkanocne

W czwartek 21 marca odbyły się warsztaty wielkanocne dla wszystkich grup przedszkolnych, organizowane przez Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Sannikach. Dzieci pod okiem Pań prowadzących wykonywały zajączki przyklejając w odpowiedniej kolejności gotowe elementy. W czasie, gdy na zajączkach schła farba dzieci uczestniczyły w wesołych tańcach i pląsach do znanych dziecięcych hitów.