Odwiedziny Pszczelarza

Dnia 24 maja dzieci z grupy Smerfy odwiedził Pan Pszczelarz. Opowiedział przedszkolakom wiele ciekawostek z życia pszczół, pokazał jak wygląda ul oraz przedmioty niezbędne w pracy pszczelarza. Smerfy miały możliwość przymierzyć strój i choć przez chwilę wczuć się w rolę pszczelarza. Bardzo dziękujemy naszemu gościowi i jego przemiłej asystentce za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.

Święto Pszczółki

Dnia 19 maja dzieci z grupy Pszczółki i Puchatki w ramach światowego Dnia Pszczół obchodziły urodziny Mai i Gucia. Świętowanie było pełne słodkich niespodzianek oraz wspólnych zabaw z bohaterami popularnej bajki.

Księżniczka Rosa i Klimek

W piątek 19.05.2023r. przedszkolaków odwiedzili aktorzy z Teatru Katarynka. Spektakl zawierał wątki edukacyjne. Ukazano dzieciom jak ważni są dziadkowie, uczył kultury i szacunku do starszych. Dzięki występowi przedszkolaki zapewne zapamiętają by się nigdy nie poddawać i że wspólnymi siłami można zdziałać więcej oraz że dobro zawsze zwycięża.

Spotkanie z Aptekarzem

17 maja w grupie Pszczółki odbyło się spotkanie z aptekarzem. Dzieci razem z gościem otworzyły wyjątkową Aptekę Pod Mniszkiem Lekarskim poznając podstawowe  zasady związane z zażywaniem i zastosowaniem leków . Przedszkolaki miały również okazję wykonać  maść i nauczyć się robić profesjonalne opatrunki.

Dzień Niezapominajki

Dnia  16 maja, grupy Puchatki i Pszczółki zorganizowały przedstawienie z okazji Dnia Niezapominajki dla wszystkich dzieci oraz pracowników przedszkola. Spektakl nosił tytuł "Majowa łąka" i był poświęcony kwiatom i owadom, które pojawiają się wiosną na łące.

Przedstawienie- Muminki

W dniu 12.05.2023r. przedszkolaki miały możliwość obejrzeć przedstawienie pt. ,,Muminki" w wykonaniu młodzieży z Ośrodka Wychowawczego ,,Dom na Szlaku" w Załuskowie. Spektakl ukazał dzieciom bardzo ważny wniosek ,,Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe". Aktorki podbiły serca wszystkich widzów oraz wywołały mnóstwo radości i pozytywnej energii.

Teatrzyk ,,Miś Zdziś i jego rodzinka

08.05.2023r. nasze przedszkole po raz kolejny odwiedzili aktorzy z Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja ,,Magik" z przedstawieniem ,,Miś Zdziś i jego rodzinka". Dzieci reagowały bardzo żywiołowo na pojawiające się postacie, przeżywały losy małego Misia Zdzisia. Mali widzowie czynnie uczestniczyli w przedstawieniu, wykonywali ćwiczenia wraz z aktorami, starały się pomóc w przygotowaniu przyjęcia urodzinowego dla Misia. Przedszkolaki dowiedziały się, że członkowie rodziny powinni chcieć siebie nawzajem słuchać i rozmawiać, wspierać i pomagać w trudnych chwilach.