Teatr Katarynka- Bajki Stają Się Rzeczywistością

Trudno jest być żeglarzem, a już tym bardziej piratem statku. Znaczące ułatwienie z pewnością stanowi odpowiednia załoga, a taką z pewnością tworzą Kapitan, Majtek, Meteorolog Krabs, ratownik wodny oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Sannikach. Przepiękne przedstawienie dla przedszkolaków zaprezentowali aktorzy z Teatru Katarynka. Ukazali podczas spektaklu wiele ważnych zasad, o których należy pamiętać podczas wakacyjnych zabaw.

Wycieczka z okazji Dnia Dziecka- Grupy Młodsze

W środę 7 czerwca dzieci z grupy ,,Pszczółki", ,,Kubusie Puchatki" oraz ,,Smerfy" podobnie jak starsze przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce zorganizowanej w ramach świętowania Dnia Dziecka. Maluchy odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Radziwiu, Ogród Zoologiczny w Płocku, a także zjadły posiłek w restauracji Mc Donald's.

Fundatorem wyjazdu była Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Sannikach oraz Rada Rodziców Przedszkola Samorządowego w Sannikach.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były wyścigi w workach, kolorowe balony, malowanie w plenerze na folii, tatuaże, tęczowe paznokcie, upominki, słodki poczęstunek- lody i wiele innych niespodzianek. To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach.

Dzień Mamy- koncert

26 maja nasze przedszkolaki wystąpiły na Koncercie z okazji Dnia Mamy, który odbył się w sali OSP w Sannikach. Dzieci zaprezentowały układ choreograficzny do utworu ,,Góry do góry,, zespołu ,,Małe TGD,, , który został nagrodzony gromkimi brawami publiczności.

Warsztaty kulinarne

31 maja w ramach realizacji przez Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Sannikach we współpracy z Grupą Szkoleniowo- Doradczą Europlus Sp.zo.o. oraz Stowarzyszeniem Szkoła Kultury Polskiej w Trondheim projektu ,, Sanniki zakochane w kulturze,, odbyły się warsztaty kulinarne. Prowadziły je panie Anna Wojciechowska i Renata Wasilewska. Warsztaty miały na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. W czasie zajęć dzieci wykonały owocowe stworki, szaszłyki i kolorowe kanapeczki. Rozwinęły swoją kreatywność, samodzielność i sprawność manualną. Zdobyte umiejętności przedszkolaki będą mogły wykorzystać w życiu codziennym.

Dziecko w Świecie Poezji

Dnia 30.05.2023r. w naszym przedszkolu odbyła się II edycja wewnątrzprzedszkolnego konkursu recytatorskiego pt. ,,Dziecko w Świecie Poezji". Chętne dzieci z każdej grupy wiekowej miały możliwość zaprezentować swoje zdolności recytując ulubiony wiersz. Po więcej informacji na temat konkursu i ich laureatów zapraszamy do zakładki ,,Konkursy".

Przedszkolny ogródek

Z radością informujemy, że trwają prace związane z założeniem ogródka przedszkolnego. Każda grupa wiekowa aktywnie korzysta z zakupionego sprzętu. Narzędzia ogrodowe takie jak: taczki, konewki, grabie, łopatki oraz niezbędne inspekty ogrodowe zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców naszego Przedszkola. Do dnia dzisiejszego zostały wysiane sałata, rzodkiewka, szczypiorek, rzeżucha, łączka miododajna oraz wysadzona została cebulka i dynia. Ogródek jest własnością całej społeczności przedszkolnej, dlatego też wszystkim dzieciom życzymy wesołej zabawy oraz wielu sukcesów w odkrywaniu swoich zdolności ogrodniczych.
Jeszcze raz dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie niezbędnych akcesoriów do podjęcia wyżej wymienionych działań. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wycieczka z okazji Dnia Dziecka- Grupy Starsze

22 maja w ramach świętowania Dnia Dziecka odbyła się wycieczka, w której uczestniczyły ,,Motylki", ,,Biedronki", ,,Krasnale" i ,,Misie". Pierwszym punktem interesującego programu było zwiedzanie jednostki ,,Państwowej Straży Pożarnej". Dzieci poznały pracę strażaków, obejrzały sprzęt strażacki, wozy bojowe i łodzie. Następnie przedszkolaki udały się do Zoo. W czasie spaceru alejkami zobaczyły wiele ciekawych i wspaniałych gatunków zwierząt, które wzbudzały u nich wielkie zaciekawienie i radość. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w McDonald's i posiłek. Po dniu pełnym wrażeń zmęczone ale szczęśliwe dzieci bezpiecznie wróciły do przedszkola.

Fundatorem wyjazdu z okazji Dnia Dziecka była Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Sannikach oraz Rada Rodziców Przedszkola Samorządowego w Sannikach.

Dzwonnik z Notre Dame

25 maja ,,Motylki", ,,Biedronki" i ,,Misie" udały się do kina ,,Przedwiośnie" na musical pt. ,,Dzwonnik z Notre Dame". Spektakl wystawiony był przez Teatr Muzyczny ,,Forte" z Wrocławia.

,,Dzwonnik z Notre Dame" to opowieść o garbatym Quasimodo, który przezwycięża lęk przed otoczeniem pokonując barierę samotności i odrzucenia. Garguś jego przyjaciel w bardzo zabawny sposób komentował zachowanie głównego bohatera, na co żywiołowo reagowała widownia. Wiele emocji wzbudziła piękna muzyka i piosenki oraz kolorowe efekty świetlne i projekcje multimedialne.