Standardy Ochrony Mało...

Ustawa z dnia 28 lipca 2023r. o zmianie ustawy- Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustawach tzw. Ustawa o ochronie małoletnich wprowadza nowe instrumenty ochrony praw dzieci m.in. nakłada na przedszkole, jako podmiot pracujący z dziećmi obowiązek posiadania standardów ochrony małoletnich i wprowadzenia ich od 15 lutego 2024r.

Nowelizacja przepisów; porządkuje zadania placówki w zakresie przeciwdziałania stosowania przemocy wobec dziecka; zwiększa świadomość społeczną dotyczącą problemu krzywdzenia dzieci.

Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepsze prawo nie zastąpi wrażliwości i empatii, które pozwolą na rzeczywiste zastosowanie wprowadzonych w przedszkolu procedur.

Uprzejmie prosimy rodziców/ opiekunów prawnych o zapoznanie się ze ,,Standardami Ochrony Małoletnich przed krzywdzeniem w Przedszkolu Samorządowym w Sannikach”. Treść do pobrania w linku.