Spotkanie ze Strażakami

Czwartego maja z okazji Dnia Strażaka grupę Pszczółki i Puchatki odwiedzili strażacy. Podczas spotkania dzieci poznały strażackie mundury oraz szczegóły pracy w tym zawodzie.
Strażacy wytłumaczyli dzieciom, że ich praca polega na ochronie ludzi i mienia przed różnymi zagrożeniami jak: pożar, wypadki drogowe, czy powodzie. Dzieci dowiedziały się także, że strażacy pełnią służbę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i że ich praca jest bardzo ważna dla społeczeństwa.
Następnie strażacy przedstawili swoje dwa mundury. Mundur galowy, który jest noszony podczas uroczystych okazji, takich jak parady czy śluby, oraz mundur bojowy noszony podczas akcji ratunkowych. Dzieci bardzo zwróciły uwagę na wygląd i funkcje poszczególnych elementów wyposażenia, w tym jak kask, rękawice czy buty.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że każdy może zostać strażakiem, ale wymaga to odpowiedniego przygotowania i wytrwałości. Strażacy przypomnieli dzieciom numery alarmowe oraz zasady wzywania pierwszej pomocy.
Spotkanie ze strażakami było bardzo pouczające i pomogło  zrozumieć najmniejszym przedszkolakom, jaką ciężką pracę  wykonują strażacy i jakie wyzwania niesie ze sobą ich zawód.