Domek dla owadów

W ramach udziału w projekcie edukacyjnym „Jestem małym przyjacielem przyrody grupy Pszczółki i Puchatki wykonały domek dla owadów. Realizacja tego szczytnego celu była możliwa dzięki pomocy rodzica - Pana Mirosława Krakowiana, który pomógł najmłodszym przedszkolakom w pracach konstrukcyjnych.  Ustaliliśmy z dziećmi, jakie rodzaje owadów można spotkać w naszej okolicy i jakie wymagania mają co do schronienia. Następnie zaprojektowaliśmy domek dla pszczół, motyli i biedronek. Rodzic pełnił rolę przewodnika i pomagał w zadaniach, takich jak skręcanie poszczególnych elementów. Po skończonej pracy nastąpił etap malowania i ozdabiania domku. Następnie grupa udała się do przedszkolnego ogrodu, gdzie dzieci  umieściliśmy domek dla owadów. Realizacja zadania przybliżyła dzieciom zagadnienia związane z ważną rolą  owadów w ekosystemie oraz ich ochroną poprzez zapewnienie im schronienia.