Witamy Wiosnę !

Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”

W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od zagadek i zabaw przygotowanych przez piękną Panią Wiosnę. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia lub palenia Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było zrobienie Marzanny. Po wykonaniu kukły dzieci  radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie na czele którego widniała Marzanna. Przedszkolaki miały także przygotowane kolorowe gaiki, które trzymały w dłoniach podczas pochodu. Aby tradycji stało się zadość dzieci wraz ze swoimi wychowawcami obserwowały jak Marzanna została spalona w ogrodzie przedszkolnym. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.