Smerfy w Stowarzyszeniu Ekologiczno- Kulturalnym ZIARNO

Dnia 15.03.2023r. dzieci z grupy Smerfy w ramach realizacji tematyki kompleksowej ,,Z czego to jest zrobione” wybrały się wraz z wychowawcą do Stowarzyszenia Ekologiczno- Kulturalnego ZIARNO w celu poznania etapów powstawania chleba. Przedszkolaki miały możliwość własnoręcznie przygotować bułeczki w wymyślonym przez siebie kształcie. Wielką atrakcją dla dzieci było zwiedzanie gospodarstwa, gdzie mogły nakarmić konia, krowy i kozy. Znaleźli się również śmiałkowie, którzy pomogli w dojeniu kozy. Ulubieńcem wszystkich przedszkolaków okazał się piesek Lesio. Dzieci skorzystały również z placu zabaw, gdzie chętnie podjęły zabawy na tyrolce. Grupa Smerfy była bardzo zadowolona z wycieczki. Wróciła do przedszkola z uśmiechem na twarzy, bogatsza o nowe przeżycia i doświadczenia.