,,Klejnoty Królowej Zimy

W naszym przedszkolu 23 stycznia gościliśmy Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja ,,Magik”. Tym razem dzieci miały możliwość obejrzeć przedstawienie pt. ,,Klejnoty Królowej Zimy”.

Dobroczynny bal u Królowej Zimy to wielkie wydarzenie. Uczestniczą w nim wszyscy. Nawet Aniołowie. Tylko psotnika Diabełka od lat nikt nie zaprasza na tę imprezę. Jak zawsze na początku zimy, Królowa założy swoje magiczne klejnoty i odprawi cudowny rytuał zimowy. Rzecz okaże się jednak niewykonalna. Pilnie strzeżony naszyjnik zniknie ze szkatuły. Czy magiczny naszyjnik się odnajdzie? Czy Sherlock Holmes z pomocą dzieci rozwiąże kryminalną zagadkę?

Nadrzędnym celem przedstawienia jest walka ze stereotypami. Nie należy oskarżać nikogo tylko na podstawie utartych opinii. Bajka pokazuje także, że każdy ma także prawo do drugiej szansy i możliwości zmiany.

Przedszkolaki były zachwycone spektaklem i nagrodziły aktorów gromkimi brawami.