Najpiękniejsza Ozdoba Bożonarodzeniowa- wręczenie nagród

W dniu 09.01.2024r. odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników w przedszkolnym konkursie pt. ,,Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa,,. Pani dyrektor wręczyła laureatom dyplomy oraz nagrody rzeczowe, zaś wszystkim uczestnikom pisemne podziękowania i słodki upominek.

Bardzo dziękujemy za tak liczny odzew i chęć udziału w konkursie. Wszystkie prace zachwycały swoim pięknem i oryginalnością. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za zaangażowanie dzieci i rodziców w wykonaniu tych pięknych prac konkursowych. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Pierwsza zima bałwanka Stefanka

Dzisiejszy teatrzyk ( 08.01.2024r.) w wykonaniu aktorów z Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja Magik z Białegostoku opowiadał historię Bałwanka Stefanka, który został ulepiony przez Zuzię i pod wpływem czarów i dobrego serca dziewczynki bałwanek ożył. Stefanek miał dobre serduszko i pomagał głodnym i potrzebującym pomocy zwierzętom. Przedstawienie zawierało wiele treści edukacyjnych takich jak np. dokarmianie zwierząt w sezonie zimowym, dbanie o środowisko naturalne, czy przestrzeganie zasad bezpiecznych zabaw  zimą.

Bałwanek Tiko i Królowa Funcja- Teatr Katarynka

W czwartek 4 stycznia gościliśmy w przedszkolu aktorów z Teatru Katarynka z Warszawy. Dzieci miały przyjemność obejrzeć i wysłuchać musical pt ,,Bałwanek Tiko i Królowa Funcja,,. Występ opowiadał o przyjacielskim i pomocnym bałwanku, który pomagał w rozwiązaniu problemu zagubionemu pingwinkowi i niewrażliwej Królowej. Dzięki pomocy Pana Cukierka i Wielkiego Poety udało się przywrócić radość i szczęście w lodowej krainie. Spektakl był pełen śpiewu i ruchu scenicznego, który przyciągał uwagę najmłodszych. Doskonała oprawa muzyczna zaczarowała przedszkolaków i z wypiekami na twarzy nie mogły doczekać się finału opowieści o bałwanku i Królowej.

Najpiękniejsza kartka świąteczna

W dniu 14 grudnia odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień dla uczestników konkursu na ,,Najładniejszą kartkę świąteczną,, organizowany przez ,,Inicjatywę dla Gostynina,,. Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac, nagrody zostały przyznane w czterech kategoriach wiekowych. W konkursie uczestniczyły również dzieci z naszego przedszkola. W pierwszej kategorii wiekowej z grupy ,,Motylki,, Maja Kowalska zdobyła pierwsze miejsce. Gratulujemy.

Motylki dekorują pierniki

Święta tuż tuż, więc w naszym przedszkolu nadszedł czas na pieczenie i dekorowanie świątecznych pierniczków. W dniu Dzieci z grupy ,,Motylki,, poznały składniki i sposób wykonania ciasta, a następnie po dokładnym umyciu rąk dzieci ochoczo zabrały się do dekorowania pierniczków. Na stołach pojawił się kolorowy lukier, czekolada, rysiki dekoracyjne oraz pisaki cukrowe dzięki , którym mogły samodzielnie dekorować pierniki. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne. Każdy z pierników był zupełnie inny, miały one bowiem różne kształty, barwy. Po udekorowaniu, każde z dzieci miało okazję skosztować swojego dzieła. Pozostałe, pięknie udekorowane pierniki, zabrały do swoich domów.

Konkurs kolęd i pastorałek

W dniu 6 grudnia 2023r. w Europejskim Centrum Artystycznym odbył się konkurs kolęd i pastorałek pt,,Pałacowe kolędowanie,,. Konkurs przeprowadzony był w czterech kategoriach wiekowych. W pierwszej kategorii wiekowej wzięła udział dziewczynka z naszego przedszkola Maja Kowalska, która zaśpiewała pastorałkę ,,Od serca do ucha,,. Po ogłoszeniu wyników okazało się że dziewczynka zajęła pierwsze miejsce. Wręczenie nagród, dyplomów odbyło się 17 grudnia podczas wigilii mieszkańców. Serdecznie gratulujemy.

Święty Mikołaj i księga mądrości- teatrzyk

Dzisiejszy spektakl ,,Święty Mikołaj i księga mądrości,, w wykonaniu aktorów z Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja Magik wprowadził przedszkolaków w świąteczny klimat. Opowiadał o Świętym Mikołajku, który miał bardzo dużo obowiązków. Po przeczytaniu wszystkich listów od dzieci i przydzieleniu zadań swoim pomocnikom, postanowił pierwszy raz wyruszyć na urlop. Niestety nie mógł odpocząć, gdyż wszyscy go rozpoznawali, a w jego fabryce ktoś wprowadził ogromne zamieszanie. Jednak znalazła się postać, która uratowała święta i odnalazła wielką księgę mądrości.

Morał z bajki wynikał taki, że wszędzie dobrze, ale z bliskimi najlepiej.

Spotkanie z Magikiem

Wtorek 19 grudnia był dniem magicznym. Przedszkole tego dnia odwiedził Magik Konrad z Warszawy, który zaprezentował magiczny program prawdziwych iluzji. Magik zabrał nas do świata czarów i magii. Dzieci miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, tym bardziej, że aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu i pomagały mistrzowi w jego pokazie, same czarowały. Podczas pokazów Magika Konrada dzieci jak i wychowawcy praktycznie nie przestawali się śmiać. To był bardzo wesoły dzień.

Świąteczny występ w ECA

Święta Bożego Narodzenia, to magiczny czas długo wyczekiwany przez dzieci, ale również dorosłych. Dlatego 17 grudnia w Europejskim Centrum Artystycznym odbyła się ,,Wigilia mieszkańców,, na której dzieci z grupy ,,Motylki i Biedronki ,, zaprezentowały inscenizacje pt. ,,Cud betlejemskiej nocy,,.  Przedstawienie było wyjątkowe, wzruszające i magiczne. Dzieci z dużym zaangażowaniem recytowały wierszyki, śpiewały kolędy i pastorałki. Na koniec  występu  dzieci dostały gromkie brawa od zebranych gości.

Warsztaty Dekorowania Pierniczków

Przedświąteczny czas każdemu kojarzy się z pieczeniem i dekorowaniem pierniczków. W naszym przedszkolu nie mogło tego zabraknąć. W poniedziałek 18 grudnia odbyły się warsztaty dekorowania pierniczków.  Na stołach pojawił się lukier, kolorowe posypki oraz pisaki cukrowe, które pomogły nam w samodzielnym dekorowaniu. Każdy piernik wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Kiedy skończyliśmy dekorowanie Panie prowadzące warsztaty zapakowały każdemu dziecku jego pierniczki w specjalny karton. Tak zapakowane słodkości przedszkolaki zabrały do domu.