Spotkanie z Panią Farmaceutką

10 miesięcy temu

W ramach realizacji tematyki kompleksowej związanej ze zdrowym trybem życia grupa Pszczółki gościła 21 listopada specjalnego gościa. Przedszkolaków odwiedziła mama Olusia, która jest farmaceutką. Nasz gość przybliżył dzieciom zawód farmaceuty i charakter pracy w aptece. Pani Karolina opowiedziała o przeznaczeniu różnych farmaceutycznych przyborach, a także wytłumaczyła dzieciom, czym jest lek i jakie jego postacie można otrzymać w aptece. Podkreśliła, że leki można przyjmować tylko jeśli jest się chorym i pod opieką dorosłych. Podczas spotkania dzieci mogły również przymierzyć fartuch, a także wykonać samodzielnie maść zawierającą witaminę A. Maluszki z pomocą Pani farmaceutki z wielkim zaangażowaniem ucierały w moździerzu składniki potrzebne do jej zrobienia. Na zakończenie spotkania w ramach wdzięczności dzieci wręczyły podziękowania za wartościowe i pełne atrakcji zajęcia oraz wszyscy wspólnie wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie. DZIĘKUJEMY !