Zaczęło się tak…

Przedszkole w Sannikach prowadzi swoją działalność jak podają źródła od 1 czerwca 1947 roku. Pierwszą lokalizacją był miejscowy pałac. Była to placówka jedno oddziałowa funkcjonująca kilka godzin dziennie z jednoosobową kadrą pedagogiczną.

W 1956 roku posiadała już dwuosobową kadrę pedagogiczną tj. kierownik i wychowawca, ale nadal jednoosobową obsługę na stanowisku kucharka-woźna. Wydłużył się czas pracy przedszkola do 9 godzin dziennie. Dzieci uczęszczające wtedy do przedszkola pochodziły w większości z rodzin pracowników miejscowego PGR-u, który w tamtych latach stanowił duże wsparcie w funkcjonowaniu placówki, jak również dzieci z rodzin z ulicy Fabrycznej.

W 1960 roku zatrudniona została jeszcze jedna nauczycielka, a stanowisko woźnej zostaje oddzielone od stanowiska kucharki, przy czym kierownik przedszkola pełni nadal także rolę intendenta. W drugiej połowie lat siedemdziesiątych Państwowe Przedszkole w Sannikach zostaje przekształcone w dwuoddziałowe oraz zostaje wydzielone jako oddzielne stanowisko intendenta.

Od początku lat 80-tych pensum nauczyciela pracującego w przedszkolu wynosi 30 godzin tygodniowo, a tydzień pracy stanowi 6 dni.

W roku 1991 następuje zmiana nazwy na Przedszkole Samorządowe w Sannikach.

W 2005 roku do przedszkola zostają włączone oddziały zerowe, tak więc od tego roku staje się placówką czterooddziałową, w której pracuje 5 osób personelu pedagogicznego. Wtedy to również utworzono stanowisko sekretarki. Nadal przedszkole ma swoją siedzibę w pałacu.

1 kwietnia 2009 roku Przedszkole Samorządowe w Sannikach zostaje przeniesione do nowego budynku przy ulicy Wólczyńskiej. Jest placówką czterooddziałową, czynną 10 godzin dziennie, zatrudniającą 6 nauczycieli i 8 osób personelu administracyjno-obsługowego.

Aktualnie przedszkole jest placówką siedmiooddziałową, czynną od 6.30 do 16.00, zatrudniającą 16 nauczycieli i 10 pracowników administracyjno - obsługowych oraz jedną osobę odbywającą staż z Urzędu Pracy.