O naszym przedszkolu...

Przedszkole Samorządowe w Sannikach jest zlokalizowane przy ulicy Wólczyńskiej 75. Mieści się w pięknym, dwupiętrowym budynku. Teren jest wyjątkowo spokojny i bezpieczny. Atmosfera panująca w przedszkolu wywiera korzystny wpływ na rozwój i zdrowie wychowanków, staramy się tworzyć drugi rodzinny dom dla naszych dzieci. Przedszkole jest przyjazne dla dzieci, uwzględniające ich indywidualne potrzeby oraz wspierające rozwój aktywności twórczej.

Placówka posiada duże i dobrze wyposażone sale, co sprzyja rozwojowi dziecka. Całe zaplecze sanitarno-higieniczne odpowiada wymogom sprawnego funkcjonowania placówki.

Wykwalifikowana kadra pedagogów dba o to, aby pobyt dzieci w placówce był miłym, beztroskim i niezapomnianym okresem w ich życiu. Naszą pracę opieramy na otwartej komunikacji z dziećmi i wzajemnym poczuciu bezpieczeństwa. Zależy nam również na podjęciu dialogu z rodzicami. Kierujemy się szeroko pojętym dobrem dzieci. Chcemy nauczyć je wrażliwości na potrzeby innych, szacunku do własnego państwa oraz poszanowania praw innych ludzi.

Jesteśmy placówką otwartą na wartości kulturowe środowiska, regionu oraz ojczyzny. Realizowane przez nas treści staja się podstawą budowania tożsamości kulturowej dziecka, wyrabiania poczucia więzi ze swoją małą ojczyzną w toku poznawania jej kultury i zwyczajów.

W przedszkolu przebywa 165 wychowanków w wieku od 3 do 6 lat. Funkcjonuje 7 oddziałów. Przedszkole cieszy się dobrą opinią wśród rodziców. Wyróżnia nas rodzinna atmosfera, wysoki poziom edukacyjny i nieustająca chęć rozwijania się.

W naszym przedszkolu najważniejsze jest dziecko, jego potrzeby, zainteresowania, zdolności i możliwości. Stanowimy wspierający się wzajemnie zespół działający na rzecz dziecka- jego rozwoju. Nasi wychowankowie gotowi są sprostać nowym wyzwaniom otaczającego świata na kolejnym etapie edukacyjnym.

O tym, co dzieje się aktualnie w naszej placówce, przeczytasz w dziale "Z życia przedszkola". W „Galerii" natomiast obejrzysz zdjęcia dokumentujące nie tylko wycieczki i uroczystości, w których bierzemy udział, lecz także nasze codziennie zabawy z edukacją!